הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 

פרויקט הדגל לשדרוג וסלילה מחדש של כביש מנחם בגין יוצא לדרך

תאריך: 12/10/2020

​​​

לאחר עבודה מאומצת של ראש המועצה, דרור אהרון, ואנשי המקצוע במועצה אל מול רשויות המדינה, בתכנון ובגיוס תקציבים, המועצה המקומית גן יבנה יוצאת בפרויקט דגל נוסף לשיפור תשתיות התחבורה ביישוב בשיתוף פעולה עם מנהל מקרקעי ישראל וחברת 'ערים' – שדרוג וסלילה מחדש של כביש מנחם בגין.

תחילת הפרויקט מתוכננת ליום רביעי הקרוב (12.10) בין כיכר הכניסה ליישוב (כיכר המגן דוד) ועד למעגל התנועה בצומת הדרכים מנחם בגין ורחוב א.צ.גרינברג (קאנטרי גן יבנה) בשני מקטעים. המקטע הראשון יחל בכיכר המגן דוד בכניסה ליישוב ועד לכיכר החדשה שמתחברת למתחם עבודות תמ"ל 1003. המקטע השני כולל את כל שאר הכביש עד למעגל התנועה בצומת הדרכים מנחם בגין ורחוב א.צ. גרינברג.

העבודות צפויות להימשך כ-7 חודשים ובמהלכן ייסגרו לסירוגין נתיבי נסיעה והתנועה תוסט לנתיבים חלופיים כך שייתכנו שיבושים בתנועה במשך תקופת הסלילה. חידוש הכביש יכלול גם סלילת מדרכות ושביל מותאם לרכיבת אופניים בצד המערבי של הכביש בנפרד מהמדרכה הקיימת היום.

כזכור, לאורך כל התקופה האחרונה פנה ראש המועצה, דרור אהרון, למדינת ישראל בבקשה להשתתף במיזם לשדרוג וסלילה מחדש של כביש מנחם בגין ביישוב. לאחר דיונים קדחתניים שהתקיימו בנושא, התקבלה בקשתו של ראש המועצה להשתתפות מנהל מקרקעי ישראל במיזם לשדרוג וסלילה מחדש של הכביש בעלות כוללת של כ-10 מיליון ₪.

ראש המועצה, דרור אהרון: "מדובר בבשורה תחבורתית של ממש לתושבי גן יבנה. בשלב הראשון הקמנו במרכז הכביש כיכר למיתון והסדרת התנועה וכעת אנו יוצאים לסלילה מחדש של הכביש כולו. התעקשתי בפניותיי על חפירה לעומק וסלילה מחדש של הכביש בכדי להשיג פיתרון מיטבי ואיכותי שיחזיק שנים רבות קדימה וסירבתי לפתרון זמני של קרצוף וריבוד מחדש של הכביש. אני שמח על כך שפניותיי לגורמים במשרד התחבורה נענו ותהיה השתתפות תקציבית גדולה של למעלה מ-60% מעלות הפרויקט. אני רוצה להודות לחבריי להנהלת המועצה על קידום העשייה לטובת התושבים".  

​ 


שתף ברשת