הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 

המועצה המקומית גן יבנה קיימה הערכת מצב

תאריך: 23/07/2020

​ביום ראשון (19.7) סיים ראש המועצה, דרור אהרון, את תקופת הבידוד הביתי שנכפתה עליו וקיים הערכת מצב עם כלל מנהלי המחלקות ובהשתתפות מתאמת הבריאות היישובית, אתי אביר ונציגת פיקוד העור, היקל"רית לירן אשכנזי.

במהלך הישיבה דנו הנוכחים בצורך להוריד את מספר הנבדקים ביישוב שעומד על 148 נדבקים וכ-600 מבודדים, לשמור על בריאות הציבור ולהחזיר את גן יבנה לנתונים הנמוכים שאפיינו אותה בחודשים הקודמים. במסגרת זו הוחלט על חיזוק שיתוף הפעולה עם פיקוד העורף והוצאת נדבקים (צעירים בעיקר), אל מלונות ההחלמה מחוץ ליישוב.

במהלך הישיבה הוחלט גם על הגברת האכיפה כלפי בתי עסק ביישוב שלא עומדי בהנחיות וכלפי אי עטיית מסכה ברבים. בנוסף, המועצה ממשיכה ללוות את מוסדות החינוך והתלמידים בכל צורך על מנת למנוע הדבקה נרחבת, כולל ביטול חוגים ואירועים. למרות שהעובדות הסוציאליות בגן יבנה ובישראל בשביתה, צוות המחלקה יוצר קשר טלפוני עם כלל הקשישים ביישוב לשאול לשלומם והאם חסר להם משהו.

המתנדבים מהסבב הראשון של הקורונה חוזרים לפעילות בעקבות העלייה בתחלואה ובבידוד וכל פנייה של קשיש בודד ללא עורף משפחתי ביישוב הזקוק לתרופות או סיוע בקניות ומצרכי מזון מוזמן לפנות למוקד העירוני לדווח על זה ויקבל מענה על ידי מתנדבים, המוקדנים מקשרים בין הפניות לבין המתנדבים. להלן הטלפון במוקד – 088573706.

מהמועצה מבקשים מהציבור לשים מסיכה, לשמור על ההנחיות, להימנע מקיום מסיבות בבתים, ולזכור שאין התקהלויות - במקומות סגורים מותר עד 10 אנשים ובחוץ עד 20.


שתף ברשת