קהילה תומכת

תכנית "קהילה תומכת" נועדה לאפשר לבני גיל הזהב להמשיך ולהתגורר בבתיהם שבקהילה, תוך חיזוק מערכות השירותים הנחוצים בגיל הזיקנה.

הקהילה התומכת מביאה איתה סל שירותים הכולל: אב/אם קהילה, לחצן מצוקה, שירותים רפואיים ופעילות חברתית עניפה.

קהילה תומכת מספקת לחבריה מגוון שירותים, המסייעים להם לשמור על איכות חיים עצמאית ופרטית. התכנית נותנת לחבריה ביטחון אישי, נגישות לשירותים רפואיים, השגחה 24 שעות ביממה, פעילות חברתית ותרבותית המאפשרת להתגבר על רגשות של בדידות ועריריות, תחזוקת בית, סיוע בסידורים יומיומיים, ייעוץ ושירותי מידע.

חברי קהילה תומכת עונדים "שעון מצוקה"המשמש לחצן קריאה ואזעקה במקרה חירום. בלחיצה אחת נוצר קשר עם מוקד החירום של הקהילה התומכת, היוצר קשר מידי עם מוקד רפואי, שירות אמבולנס, אב הקהילה , משטרה, מכבי אש ובני משפחה – הכול לפי הצורך והנדרש.

אב הקהילה מכיר את כל חברי הקהילה ונמצא בקשר קבוע עמם. אב הקהילה הוא הכתובת המיידית הראשונה לסייע בצרכים יומיומיים. במקרה של תקלות בדירה, מבצע אב הקהילה תיקונים קלים או מזמין בעלי מלאכה. אב קהילה משמש גם כתובת יעילה וחיונית לעזרה במצבי חירום.

לרשות חברי הקהילה עומדים שני סוגים של שירותיםרפואיים:

האחד, אפשרות להזמין רופא לביקור בית 24 שעות ביממה, שבעה ימים בשבוע, תמורת השתתפות עצמית סמלית;

השני, שירות אמבולנס לשעת חירום ללא תשלום, אלא אם הוזמן האמבולנס ללא אישור רופא. גם במקרה זה, ההשתתפות העצמית סמלית.

הפעילות החברתית מותאמת למאפייני החברים בקהילה. מטרותיה: להכניס תכנים לחיי החברים, להפגיש את החברים בינם לבין עצמם ובעיקר לעודד את המתבודדים לצאת מהבית ולהצטרף לפעילויות החברתיות ולאינטראקציות הבינאישיות.

לקהילה התומכת צמוד עובד סוציאלי, המייעץ לחבריה בנושאים שונים ובכללם – זכויותיהם החוקיות וזכאותם להטבות שונות.

לפרטים ולהרשמה לפרוייקט "קהילה תומכת":
מתנ"ס גן-יבנה
טל': 08-8571199
פקס': 08-8573584
דוא"ל: mantans.ganyavne@gmail.com​