דלג על בר ימין
בר ימין
דלג על Banners
Banners
אתר נגיש

המועצה המקומית גן יבנה – האתר הרשמי - עמוד הבית

הקרן לידידות תמשיך לתמוך במועצת גן יבנה

23/01/2017
הקרן לידידות תמשיך לתמוך במועצת גן יבנה (הגדל)

 

המחלקה לשירותים חברתיים במועצה המקומית גן יבנה משמשת לא אחת כתובת לפניות מטופלים שידם אינה מספקת, לסייע להם לרכוש מוצרים בסיסיים – בגדים חמים, מזון, ציוד לתינוקות, משקפיים, מכשירי שמיעה, או שירותים בסיסיים כמו הסעה לטיפולים רפואיים.

 

בידיעה שתקציבי משרד הרווחה לא מספיקים לכסות פניות מסוג זה, ואישורם עלול להיות מורכב וממושך, מעמידה הקרן לידידות את תכנית ""קופות הידידות" לטובת הרשויות המקומיות, שצריכות להוכיח מדי שנה את זכאותן.

 

למועצת גן יבנה הוענקה הזכאות לראשונה בשנת 2014. לקראת 2017 הגישה המועצה בקשה להיכלל מחדש בתכנית.

 

בימים אלה התקבל אישור נשיא הקרן, הרב יחיאל אקשטיין,  לבקשת ראש המועצה.

 

עם זאת נכתב בהודעה שהשנה יעמוד לרשות מועצת גן יבנה סך של  25 אלף שקלים, על תקופה של 12 חודשים. בהודעת האישור נכתב כי הסכום המאושר נמוך מבעבר, בשל העובדה שפעילות הקרן גדלה בשנה האחרונה באופן משמעותי, כך שבכלל הרשויות גובה התמיכה נמוך בכ-5% מגובה התמיכה בתכנית בשנה החולפת.

 

בנוסף, מוסבר שחישוב גובה הקופה לרשות מתבסס בחלקו על אשכול הלמ"ס בו הרשות מדורגת.  היות שבחודש האחרון פורסם דירוג הלמ"ס העדכני, גם גובה הקופה העומדת לרשות גן יבנה, הושפע בהתאמה.

 

ראש המועצה דרור אהרון: "פועלה של הקרן לידידות ותמיכתה ראויים לציון. התקופה אינה קלה לא למגזר הציבורי ולא למגזר הפרטי והעסקי. קופת הידידות תמשיך להוות עבורנו כלי חשוב ומרכזי לסייע לתושבי הרשות בשעות מצוקה וחירום, בתוך כך שהמחלקה לשירותים חברתיים תצטרך להפעיל מסננים קפדניים מבעבר בבואה לסייע לפונים אליה".  

 

"לפנינו הוכחה נוספת לרלוונטיות של העתירה לבג"צ שאנו מובילים, נגד שיטת החישוב של הלמ"ס, שהובילה בצורה שרירותית לשינוי באשכול הסוציו-אקונומי המיוחס לגן יבנה".

הדפסשלח לחברPrintPDF
עבור לתוכן העמוד