דלג על בר ימין
בר ימין
דלג על Banners
Banners
אתר נגיש

המועצה המקומית גן יבנה – האתר הרשמי - עמוד הבית

הצלחה לקבוצות טיפול לאבות וילדים באמצעות אימון כלבים

30/10/2015
הצלחה לקבוצות טיפול לאבות וילדים באמצעות אימון כלבים (הגדל)

מתברר שהכלב אינו רק חברו הטוב ביותר של האדם. במחלקה לשירותים חברתיים במועצת גן יבנה יודעים לדווח שטיפול משותף של אבות ובנים בחיית המחמד,  מחזק מאד גם את הקשר ביניהם.

 

הצלחה גדולה למודל טיפול שמסייע בחיזוק קשרי אבות וילדים, ביוזמת המחלקה לשירותים חברתיים במועצת גן יבנה, בשיתוף עמותת חמ"ה.

 

לפני כשנתיים החליטה המחלקה לשירותים חברתיים לבחון שיטת טיפול רגשית חדשנית במסגרתה אבות וילדים מטפלים יחד בכלבים ומאמנים אותם.

 

"השיטה נחשבת כמועילה בחיזוק מעמד ההורה בתפקידו ובמיומנויותיו, כמו גם בקשר שבינו לבין הילד", מסבירים במחלקה לשירותים חברתיים. "זאת משום שהפעילות המשותפת מחדדת את מעורבות האבות בחיי הילד ומסייעת להם לבנות קשר מותאם ורגיש יותר לצרכיו"

 

בעקבות הצלחת הפרוייקט כפי שהוכחה לאורך זמן באמצעות מעקב וקשר עם המשפחות, נפתחו כבר שלוש קבוצות בנות עשרה אבות וילדים כל אחת.

אלו נפגשו במועדון הארגמן מדי שבוע משך 12 מפגשים, כשפעילותם מלווה על ידי מטפלת משפחתית, מטפלים בבעלי חיים, מדריכים מקצועיים ועובדת סוציאלית מטעם מחלקת הרווחה.

 

במפגש הסיכום של הקבוצה האחרונה, התבקשו הצדדים לחוות דעתם.

האבות שהקפידו על נוכחות מרשימה בכל המפגשים, הביעו שביעות רצון רבה מהשתתפות בקבוצה והיו אסירי תודה על שירות מיוחד זה שניתן להם בתוך היישוב.

 

כלל האבות דיווחו על שינוי משמעותי בהתנהגות ילדיהם, וציינו שדרך הקבוצה למדו להכיר אותם לעומק ולראות את הייחודיות והכוחות שלהם.

 

הצוות המקצועי שליווה את המהלך ציין את מסירות המשתתפים, רצונם ונכונותם להתמודד עם בעיות ולהציף קשיים בפתיחות רבה למול עמיתיהם לקבוצה. "השיפור באיכות הקשר והתקשורת של הורה וילד הם שמובילים, כמעגל קסמים, להטבה במצבו הרגשי וההתנהגותי של הילד, וחוזר חלילה".

 

 (השמות בתעודה בדויים)

הדפסשלח לחברPrintPDF
עבור לתוכן העמוד