דלג על בר ימין
בר ימין
דלג על Banners
Banners
אתר נגיש

המועצה המקומית גן יבנה – האתר הרשמי - עמוד הבית

אחים לדם

17/12/2014
אחים לדם (הגדל)

כאשר צפוי או קיים צורך מיוחד במנות דם, עקב אירוע המוני או בגלל הדלדלות מאגרי הדם, יוצא בנק הדם בקריאה לציבור לתרום דם. בישראל נערכות גם התרמות מאורגנות כאירוע שבשגרה .

 

החודש שהוכרז על ידי ארגון רוטרי כחודש הבריאות, החליט מועדון רוטרי גן יבנה לקיים 6 התרמות דם, במקביל לערבי ההורים שמתקיימים בבתי הספר בישוב.

 

במסגרת זו, בה ההורים מגיעים ממילא לבית הספר, נפתחת כיתה בה ערוכות מראש מיטות התרמה. בין המפגש עם המורה והשיחה על הישגי התלמיד/ה, מדרבנים את התורמים הפוטנציאליים גם לעשות מעשה, להפשיל שרוולים ולהיכנס להליך ההתרמה.

 

בשבוע שעבר נערך ערב התרמה ראשון בביה"ס נעמי שמר. למרות מזג האוויר החורפי והגשמים החזקים, הגיעו לפחות 25 תורמים שבירכו על ההזדמנות. "אם הייתי צריך לצאת מגן יבנה במיוחד כדי לתרום, יתכן שהייתי חושב פעמיים. כשההליך כולו מתקיים כאן אצלנו, זה פשוט וכמובן שחיוני", ציין אחד התורמים.

 

מבנק הדם ומד"א אשר אחראים למבצעי ההתרמה ביקשו לברך את רוטרי גן יבנה על היוזמה ומסבירים: "מאגרי הדם עשויים להדלדל לא רק עקב שימוש במנות דם רבות אלא גם עקב תפוגת תוקף מנות הדם. לכן אנו מברכים על ההרתמות וההיענות".

 

בתוך כך מוסבר כי לתורמי הדם המתנדבים מוצעת תכנית ביטוח דם של מד"א במסגרתה ידאג מד"א לכל צורכי הדם של התורמים, ובני משפחתם הקרובה, לתקופה של שנה מיום התרומה. ביטוח זה חוסך מהתורמים את הצורך להביא "מנות חלופיות" במקרה והם או בני משפחתם הקרובה, נזקקים לקבל עירוי דם, במשך 12 חודשים מתאריך תרומתם האחרון.

 

התרמות נוספות בגן יבנה יתקיימו בבתיה"ס מכבים, אהוד מנור  וסיני ביום שני 29 בדצמבר, ובביה"ס בן גוריון ב-5 בינואר.

 

הדפסשלח לחברPrintPDF
עבור לתוכן העמוד